STŘEŠNÍ OKNA

Podkrovní prostor má své zvláštní kouzlo. Zároveň má také skrytý potenciál, jehož vhodným využitím se tajemná půda změní na atraktivní místo pro život. Střešní okna vpustí do podkroví denní světlo, čerstvý vzduch a promění podkrovní prostor ve zdravé a atraktivní bydlení. Nabízíme střešní okna od značek Velux, Roto a Rooflite. Křídlo a rám střešního okna můžete vybírat buď v přírodním celodřevěném provedení s finální povrchovou úpravou lakováním, nebo bezúdržbovém plastovém provedení s dřevěným jádrem. Důležitou součástí oken je oplechování a lemování, které tvoří dohromady jeden celek chránící střešní okno před nepříznivějšími vlivy počasí. Oplechování se vyrábí v hliníku, mědi nebo titanzinku. Lemování zajišťuje vodotěsné napojení okna na střešní plášť. Doplňkem, který dotáhne vzhled a funkčnost střešních oken je zateplovací sada a ostění.

Více informací >>

 

    

Zateplovací sada s lemováním Ostění    Okno výklopné/kyvné Okno výsuvně kyvné Okno kyvné na elektrický pohon

Rozmístění a počet oken

Rozložení denního světla v místnosti je ovlivněné zejména rozmístěním střešních oken. Pro zajištění dostatečného osvětlení místnosti by prosklená plocha okna měla tvořit minimálně 10% podlahové plochy místnosti. Neměli bychom zapomínat ani na druhou funkci střešních oken. Kromě osvětlení místnosti přirozeným denním světlem má také funkci větrání obývaného prostoru. Ve snaze zamezit vzniku tepelných ztrát bývá často podceňována nutnost větrat. Nedostatečné větrání má za následek vysokou koncentraci škodlivého CO2, nedostatek kyslíku a vysoký výskyt prachových částic ve vzduchu, které vdechujeme. Zvyšuje se i vlhkost v místnostech, která často vede ke vzniku plísní a dalších alergenů a také k nežádoucí kondenzaci na oknech.

Vychytávky

Chcete si pořídit něco extra? I u střešních oken se mohou vaše obzory značně rozšířit!
Jednou z velice zajímavých a funkčních vychytávek je střešní balkon – efektní řešení tam, kde dispozice neumožňuje mít balkon klasický. Skládá se z okna s velkým rozsahem otevření nahoře a dolní prosklené části s výsuvným zábradlám, které se jednoduchým způsobem vyklopí ven.

Pokud potřebujete lépe prosvětlit místnost, můžete použít svislé doplňkové okno. Montuje se těsně pod rám horního střešního okna bez použití přídavného profilu. Je vhodné do místností s vysokou nadezdívkou.

Potýkáte se s tmavými chodbami, šatnami nebo schodišti, bez možnosti umístění klasických nebo střešních oken? Skvělým řešením je u nás zatím nedoceněný systém světlovodů. Dají se umístit jak v šikmých, tak i v plochých konstrukcích střech. Množství denního světla, které světlovod přivádí, závisí na počasí, ročním období, sklonu střechy, světových stranách a na délce tubusu. Optimálním řešením je umístění horní části světlovou na nejvíce osluněnou část střechy.

Střešní balkon Svislé doplňkové okno Světlovod

Praktické doplňky

Správným výběrem doplňků, rolet, žaluzií, venkovních markýz a sítí docílíte správné funkčnosti, praktičnosti a světelného i tepelného komfortu v místnosti.
Venkovní rolety pomáhají zlepšit tepelně-izolační vlastnosti střešních oken v letním i v zimním období, reguluje denní světlo a zároveň chrání střešní okno před poškozením. Navíc tlumí venkovní hluk z deště a krupobití. Možnost ovládání je manuálně nebo dálkově na elektrický či solární pohon.

Venkovní markýza nabízí jednoduchý a velmi účinný způsob, jak zabránit vstupu přímých slunečních paprsků do podkrovních místností. Reguluje množství prostupujícího slunečního tepla a světla do interiéru a vytváří tak v letních měsících v podkroví příjemné klima. Síťová struktura nebrání výhledu z okna ven a způsob uchycení venkovní markýzy na okně zároveň umožňuje v místnosti větrat.

Zcela zatemňující roleta zachytí i nejintenzivnější sluneční světlo a dokonale tak místnost zatemní. Je vhodným řešením zejména do ložnic nebo dětských pokojů, kam nevpustí sluneční paprsky i když je právě letní den.

Zastiňovací roleta je praktickým a účinným řešením pro zastínění před sluncem. Zajistí jednoduché a účinné zastínění během dne a dodá místnosti originální vzhled a styl. Plisovaná roleta je v podkrovní místnosti tou pravou volbou pro atraktivní dekoraci a citlivou regulaci světla. Okraje plisované rolety se pohybují v bočních vodicích lištách, díky kterým se velmi jednoduše ovládá. Horní i spodní ovládací lišty je možné nastavit v jakékoli pozici, třeba i uprostřed okna.

Lamelová žaluzie v sobě spojuje klasickou eleganci s jednoduchostí. Reguluje směr dopadu a intenzity denního světla a zároveň dává místnosti styl.

Síť proti hmyzu je praktickým řešením pro klidný spánek i při otevřeném okně. Síť je instalována na ostění, takže okno může být až do hloubky ostění stále otevřené. Proti zavření jej lze zajistit do aretačního kroužku umístěného na ostění. Lišty a těsnění ve spodní části sítě zabraňují vlétnutí hmyzu.

DODAVATELÉ

          

 


Z důvodů velkého výběru jsou okna i doplňky na objednávku!

Možnost objednání veškerého zboží od těchto výrobců!

Pokud zvažujete stavbu či rekonstrukci Vašeho domu, rádi pro Vás zpracujeme rozpočet na Vaši stavbu.

Kontaktujte nás na telefonním čísle - 605 308 760, e-mailu – prodej@unibrick.cz
nebo nás navštivte přímo v prodejně stavebnin UNIBRICK – Kozlovická 418, 33501 Nepomuk.

Těšíme se na Vás!