NEPOMUK PO - PÁ 6 - 17 SO - NE 8 - 12
BLOVICE PO - PÁ 7 - 17 SO - NE 8 - 12

Plastové okapy MARLEY

Extrémní barevná stálost a velmi snadná montáž - to jsou plastové okapy MARLEY. Projděte si následující text a uvidíte, že instalaci snadno zvládnete i svépomocí.

Plastový okap pro vaši pergolu

Voda je život a bez ní to moc nejde. V letošních letních vedrech, kdy vyhlížíme každý mráček, to platí dvojnásob. Když je vody moc, podmáčí nám zahradu i dům, když je jí málo, není čím zalévat zahrádku. Nejlépe je naučit vodu poslouchat. Pomocí okapové skládačky to půjde snadno a se sestavením si také poradíte.

Nic se nelepí, nepájí, nenýtuje!

  • k montáži okapů postačí Vám běžné nářadí pilka na železo, šroubovák, metr, provázek a tužka
  • v některých případech také pilník, kladivo a vodováha, vrtačka či akušroubovák
  • veškeré spoje jsou rozebíratelné, s dilatační úpravou a spolehlivým těsněním.

Okapy potřebujeme nejen na pergolu, ale i na garáž, zahradní domek nebo celý dům. Výhodou je, že plastové okapy jsou lehké, není je třeba natírat. Musíme jenom zkrátit na potřebné délky žlab a svody a namontovat. Celý systém je jednoduchá skládačka. Systém se spojuje pouze nastrčením nebo zacvaknutím jednotlivých částí.

  

Výhodou jsou nastavitelné háky, které si můžeme upravit podle sklonu konstrukce střechy nebo krovu. Nastavitelné jsou mírně také výškově, takže spádování není žádný problém.

Šetříme čas i barvu

Nespornou výhodou plastových okapů je to, že se nikdy nemusí natírat. Barva není levná a ušetříme i čas, který bychom museli natírání věnovat. Mezi další výhody patří i veliká odolnost použitého plastu v zimě. Led a sníh mu nijak nevadí (a protože jsou okapy z plastu, nestávají se kořistí zlodějů, kteří by je chtěli zpeněžit ve sběrných surovinách).

Montáž

Před nákupem si změříme potřebnou délku svodů a žlabů, spočítáme potřebná kolena, spojky a zakončení. Žlaby se prodávají v délkách po metrech (1, 2, 3, 4, různé délky podle průměru). Jsou i různé profily, klasický půlkulatý a hranatý. Systém s hranatým profilem se však musí lepit, zatímco půlkulatý profil je nacvakávací a rozebíratelný. Rozdílné mohou být průměry profilu a to 75, 100, 125 a 150 mm. Podle barvy střechy nebo omítky si můžeme také vybrat vhodnou barvu okapového systému.

POZOR! „Hranatý“ SIMPLEX RG 70 je lepený okapový systém!

Snadnou instalaci okapů v jakýchkoli podmínkách Vám umožní široký sortiment háků MARLEY. Maximální vzdálenost háků je 70 cm, u RG 75 (70) vzdálenost 50 cm.

 


TIP

  

Svodovou část můžeme ještě doplnit o sběrnou klapku. Tu před deštěm jednoduše vyklopíme a voda nám pak steče do připravené nádrže nebo sudu. Plastové okapy neuvolňují těžké kovy a jsou proto vhodné ke sběru dešťové vody k dalšímu využití třeba na zahradě.
Další informace o plastových okapech se dozvíte na www.glynwed.cz.
Při instalaci použijte podrobný montážní návod nebo instruktážní film

Nepomuk

Dnes 8 - 12

Blovice

Dnes 8 - 12

Na těchto stránkách používáme soubory cookie

Abychom Vám mohli poskytnout ten nejlepší zážitek a nabídku měříme, vyhodnocujeme a spolupracujeme s vybranými partnery (mj. Google, Seznam, Heureka).
Děkujeme, že nám k tomu dáte Váš souhlas.