NEPOMUK PO - PÁ 6 - 17 SO - NE 8 - 12
BLOVICE PO - PÁ 7 - 17 SO - NE 8 - 12

KAMENNÝ KOBEREC DESTONE

Kamenný koberec Destone je dekorativní povrch tvořený z drobných kamínků spojených speciálním pojivem. Slouží ke konečné povrchové úpravě betonových, nebo podobně zpevněných povrchů. Je možno jej použít v exteriéru například kolem bazénu, na terasu, na schodiště, na příjezdovou cestu nebo v interiéru například v koupelně, v okolí krbu, do kuchyně.

KAMENNÝ KOBEREC DESTONE

Certifikovaný systém pryskyřice a přírodních oblázků určený k renovaci, nebo konečné úpravě ploch kolem bazénů či domů, schodišť, teras, balkónů, hrobů atd. Pryskyřice se míchá s různými kamínky a roztírá se hladítkem, dokud nevytvoří kompaktní povrch, který je pochozí již po 24 hodinách.

Přednosti kamenného koberce Destone

 • vysoce estetický přírodní vzhled
 • všechny kamínky jsou nebarvené a 100% přírodní
 • odolnost proti povětrnostním vlivům
 • jednoduchá aplikace
 • vodopropustný (netvoří se kaluže)
 • protiskluzový
 • mrazuvzdorný
 • celistvý, snadno opravitelný

   

Jak vybrat a objednat kamenný koberec

 • Interiér nebo exteriér?
  Chceme-li použít kamenný koberec do interiéru (domu, bytu, komerčních prostor), nebo exteriéru (kolem bazénu, na chodníky, terasy, na veřejné prostranství) je rozhodující pro použití správné technologie a samozřejmě pro určení ceny.
 • Výběr vzoru kamenného koberce
  Výběr vzoru určuje celkový estetický dojem aplikace. Jednotlivé vzory se liší barvou, texturou (zrnitostí) a cenou (4 cenové skupiny).
 • Výběr tloušťky kamenného koberce
  Pro výběr tloušťky vrstvy položeného kamenného koberce je rozhodující způsob užití. Pro interiéry volíme nejlépe tloušťku 1 cm. Pro exteriéry je optimální tloušťka 1,4 cm. Pro občasné pojezdy osobních aut pak tloušťka 2 cm. V případě nerovnosti podkladové vrstvy je potřeba počítat s větší tloušťkou kamenného koberce, aby se tyto nerovnosti eliminovaly.
 • Změření plochy pro položení kamenného koberce
  Změřte plochu (v m2), kam chcete aplikovat kamenný koberec.
 • Pokládka svépomocí nebo odborníkem?
  Pro rozhodnutí této otázky je dobré si přečíst návod na pokládku (odkaz). Pokládka není složitá, ale přece jenom vyžaduje určitou zručnost.

Kamenný koberec v interiéru
Veškeré nabízené vzory kamenného koberce jsou vhodné i do interiéru, pro snížení spotřeby doplňkového materiálu doporučujeme volit raději vzory o zrnitosti 1-4mm. Povrch kamenného koberce se uzavře plničem pórů Pores KK, který vyplní mezery mezi jednotlivými kamínky a vytvoří tak plochu nepropouštějící vodu a umožňující snadný úklid. Takto upravenou plochu doporučujeme přetřít ochranným a revitalizačním nátěrem Revital KK.

Kamenný koberec na svislé plochy Do výšky 30 cm je možné za pomocí bednění pokládat kamenný koberec i na svislé plochy jako jsou schody, nižší zídky atd. Existují pojiva, pomocí kterých je možné nanášet kamenný koberec i na vyšší svislé plochy natahováním. Kvůli komplikovanému postupu nanášení, ceně převyšující 1500 Kč/m2 a hlavně neověřené životnosti, tato pojiva nenabízíme. Doporučujeme proto na vyšší svislé plochy použít dekorační soklovou omítku marmolit či kulirplast.

 

Použitý zdroj: https://destone.cz/

Nepomuk

Dnes 8 - 12

Blovice

Dnes 8 - 12

Na těchto stránkách používáme soubory cookie

Abychom Vám mohli poskytnout ten nejlepší zážitek a nabídku měříme, vyhodnocujeme a spolupracujeme s vybranými partnery (mj. Google, Seznam, Heureka).
Děkujeme, že nám k tomu dáte Váš souhlas.